У сумському художньому музеї показали поліські та слобожанські вишивки

У Сумському  художньому музеї До дня вишиванки влаштували  майстер-клас із гаптування та представили зразки одягу, виконаного у традиціях слобожанської та поліської вишивок.

8-річна Злата займається вишивкою 2 роки. За цей час опанувала основні техніки вишивки. Наразі майструє собі сукню.

Злата Вишневська, вишивальниця,  каже: «Я зараз вишиваю панку на своїй сукні»

А 13-річна Оля – у цьому мистецтві 7 років. Сьогодні вдягнула власноруч розшиту сорочку.

Вишивальниця Ольга Корецька говорить:  «Це – моє перше плаття, яке виконане квадратиковою мережкою та перехрещеним прутиком. Сьогодні я роблю своє друге плаття на синьому полотні білими нитками »

Серед зразків, представлених у музеї,2 костюми та дюжина блуз (320_8190_01) – останні розшиті різними техніками: штапівка, вирізування, гладь-качалочка, хрестики. Вони притаманні Сумщині, Харківщині, Полтавщині та Київській області.

Наталя Бабенко, керівник художньої майстерні вишивки та бісероплетіння каже: «Кольори в основному білим по білому, сірим по білому, блакитний, червоний додається. Нема такого різнобарв’я, як Буковина та Закарпаття, все ніжно та стримано»

Основним елементом вернісажу вишивок стала натільна сорочка. Її виткали на Сумщині – наприкінці 19 сторіччя.

Ірина Яніна, організаторка заходу, говорить:  «Ця сорочка притаманна Полтавщині, вона відображає ті давні традиції, які були притаманні ще трипільцям. Але орнамент розвивався так, що він від трипільської культури увібрав і пройшов такий еволюційний процес аж до модерну, наїву, а потім у 20-21 столітті через абстрактні композиції до постмодерністських течій»

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь