У Сумському художньому музеї відкрилась ювілейна виставка колекції Оскара Гансена


Ювілейна експозиція Оскара Гансена: в Cумському художньому музеї відкрилась виставка експонатів під назвою «Стара колекція – джерело створення музею».  У Сумах вона з`явилась 100 років тому. У 1918 до Сум з Києва була перевезена частина з колекції приватного музею Оскара Гансена. Роком пізніше, у 1919-му вона була націоналізована  і склала основу сучасного художнього музею

Сьогодні музейна колекція нараховує 17 тисяч експонатів. Деякі сьогодні виставляються вперше. Серед них – порцелянова скульптура німецького скульптора Августа Шпіса «Сестри». Загалом порцелянові та скляні вироби займають більшу частину колекції –  їх нараховують понад 6 тисяч одиниць. Мистецтвознавці виділяють Чашу Братина, що датована 17-м століттям та  келихи з червоного скла.

 «Дуже довго ми не могли розгадати, про що саме йде мова, і тільки коли ми побачили з його колекції картину Дебюкура, де кінь його не торкається землі, бо він летить в річку. І те ж саме ми бачимо на кубках. Гансен ніколи не збирав речі просто так, у нього завжди була ідея

Анна Решетньова, дослідник , каже: «Колекція Гансена дуже цінна, в 1919 роках оцінювалася приблизно в 5 млн рублів. Він збирав полоністику, у нього мати біла з польщі і батько поляк і поєтому він цікавився польським мистецтвом, полоністики у нього багато»

Серед інших експонатів – килими, графіка, картини вітчизняних та закордонних художників. Останніх в колекції – близько двох тисяч.

АННА СВЯТИЦЬ – СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК

Анна Святиць, старший науковий співробітник музею каже: «Живопис, який представлений саме на цих банерах – ці роботи є в списках по націоналізації саме колекції Оскара Гансена. Це вже документально підтверджено, що це є саме роботи з його зібрання»01.08-01.32 «Ми постійно працюємо над атрибуцією, дослідженнями.  колекціяї Гансена ще не повністю вивчена, дуже багато і після нас будуть досліджувати, завдяки нашому засновнику Онацькому, який допоміг зібрати все це в одному музею, ми пишаємось тим, що зараз є в нашому музею»

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь