У Сумському педуніверситеті порушили правá, щоб навчати з прáва


Це історія отримання Сумським педуніверситетом ліцензії на підготовку фахівців за спеціальністю «правознавство». Два роки тому ідею почали втілювати на папері – склали заявку. Сьогодні педуніверситет випускає не тільки вчителів. У березні цього року виш отримав ліцензію на підготовку юристів магістрів. Зараз мають перший курс бакалаврів. Заявку на нову спеціальність – з підготовки бакалаврів за напрямком «право» – керівництво університету подало у 2016-му й отримало її – того ж року. Серед науковців, яких вписали до експертної групи, була й доктор політичних наук Тетяна Пояркова:

«Випадково, у листопаді 2017р., дізналася, що мене було включено, поза моєї згоди, в експертну групу і використані мої персональні дані в ліцензуванні цієї вказаної справи – «правознавство» першого бакалаврського рівня. Я одразу звернулась до ректора з проханням пояснити, якщо я там є. Він заперечував, що я там є. Я була змушена звернутись до Міністерства. 21 лютого 2018р. Міністерство підтвердило, що я є в цій справі, тобто, я там вказана в складі експертної групи і є наявні мої статті, причому статті, як з’ясувалося, з фальшованими назвами».

Зі слів науковця, у її статтях замінили слово «політологія» на «право». У Міністерстві освіти пояснили такі речі «технічною помилкою». Ось лист за підписом директора департаменту пана Шевцова від 3 травня 2018 року.

Телефоном ситуацію пояснює заступниця директора департаменту атестації кадрів Міносвіти Світлана Данильченко:

«Були зазначені публікації Пояркової щодо права, але пізніше заклад звернувся, що це були технічні помилки. На момент прийняття рішення про надання ліцензії публікації не враховуються, у нас вимоги зазначають науковий ступінь та вчене звання або вчене звання для «бакалавра», перепрошую, тому публікації, які фігурували, вони відношення до прийняття рішення не мали. (Кор.): – Світлана Олексіївна, нас не цікавлять ваші вимоги до отримання ліцензії, нас цікавить як такі речі можуть кваліфікуватись як технічні помилки, якими засобами технічними можна зробити такі технічні помилки? С.Данильченко: – Публікації на момент започаткування не мають відношення для прийняття рішення».

Те ж Міністерство у лютому цього року відповідає: Тетяна Пояркова є серед учасників проектної групи, тоді як листами місяцем раніше та у грудні 2017-го виш повідомляє: науковицю викресили зі списку.

Коментує перший проректор Сумського державного педуніверситету ім. А.С. Макаренка, Любов Пшенична:

«На вченій раді вона, дійсно, включалася, потім вона вивелась і на момент моєї безпосередньо відповіді вона вже не була включена у робочу групу. (Кор.): – А ви якось розбирались: перевірка, розслідування службове проводилось, як так сталося? Л.Пшенична: – Я особисто ні. Я вважаю, що якщо ми колектив, якщо ми одна команда і для блага університету ми робимо якісь речі і вони на позитив, якщо моє прізвище включать для того щоб якісь мої роботи і так далі, я заперечувати не буду.»

Тетяна Пояркова, професор Сумського державного педуніверситету ім. А.С. Макаренка:

«Міністерство вимагає, щоб були люди з певним ступенем і з певним фахом, а там група виглядала слабувато. На скільки я знаю, там було включено 3 кандидати юридичних наук, 1 кандидат педагогічних наук і 1 з кандидатів юридичних наук був за сумісництвом».

За інформацією Тетяни Пояркової, зараз правничу освіту у виші здобуває 8 студентів – усі на комерційній основі. Ціна одного року навчання, з офіційного сайту вишу – понад 11 тисяч гривень.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь