У Сумському притулку для тварин сталась сутичка між волонтерами та перевіряючими

Зустріч волонтерів і представників сумської влади у центрі перетримки тварин на земельній ділянці на Герасима Кондратьєва 168 – вчора відбулась суперечка.
Аліна Аль-Баяті – волонтер, яка була присутня на цій зустрічі. Вона доглядає тут за тваринами близько 7 років. Їх у центрі тут годують, вигулюють та лікують.

«Він з’явився тут раніше, ніж навколишні будинки. Учора вийшов конфлікт через те, що комісія приїхала без попередження. Ми так і не побачили документ – по якому праву вони приїхали, що перевіряють. Чому ми вперлись рогом від переїзду на Римського-Корсакова: директором КП «Центр догляду за тваринами» було озвучено, що після того, як наші собаки переїдуть на їх територію, ми не зможемо приходити у той час, коли зможемо», – розповіла волонтер.

Центр перетримки для догляду за тваринами тут, на вулиці Герасима Кондратьєва розташовується близько 10 років. Наразі тут утримується близько 200 тварин.
Присутній вчора на комісії – керівник комунального підприємства «центр догляду за тваринами» – показує документ – розпорядження міського голови, про обстеження цієї земельної ділянки.

“Щоб говорити про переїзд собак, треба бути вповноваженим вести ці перемовини, я лише комунальне підприємство і дію в межах своїх статутних повноважень і посадових обов’язків. Щодо переїзду безпритульних тварин, які знаходяться на Герасима Кондратьєва досі не встановлено: це тварини безпритульні чи тварини власні. Якщо це тварини належать громадській організації, то вони згідно законодавства вважаються власними, треба перевірити знову створити комісію і перевірити чи є в них кліпси, чи заведені на них паспорти, якщо це притулок то там має бути книга обліку. Якщо безпритульні, то я згідно з чинним законодавством зобов’язаний їх забрати”, – прокоментував Володимир Катишев.

Земля, на якій розташований центр перетримки належить Центру професійно-технічної освіти обласного центру зайнятості. Її виділили у 2011 році для будівництва навчального закладу.

«Я вважаю, що то самозахват. Це наша територія, яка була виділена міськвиконкомом. У мене зараз завершена документація на центр зварювання пластмас. Ми зараз плануємо включити це в бюджет Державної служби зайнятості. В нас це виходить і з нового року повинні почати будівництво там навчальний приміщень центру ПТО», – прокоментував директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

“Причина перевірки – це звернення громадян, мешканців, що поблизу живуть, звернення державного навчального закладу. Також, були листи мешканцями направлені в Держпродспоживслужбу. Вони хочуть зараз ОЗЖ, щоб ми їм виділили цю земельну ділянку – хай звертаються до ресурсних платежів і оформлюють у законному порядку, ніхто ж нікому не забороняє», – додав заступник Сумського міського голови Олександр Журба.

Волонтери ж, за словами Аліни Аль-Баяті, наразі готують документи, аби переїхати на вулицю Харківську, куди раніше їм і пропонувалось переїхати.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь