У таборах на Сумщині виявили стафілокок

Стафілокок, кишкова паличка і перевищений вміст заліза у питній воді. Такі порушення санітарних вимог виявили у двох дитячих оздоровчих таборах Сумщини – це «Зорька» у Конотопському районі та «Космос» в Охтирському. Про це повідомив нам начальник управління Держпродсоживслужби у Сумській області Віталій Моісеєнко. Почали ревізії 12 липня після отруєнь дітей, які стались у таборі на Київщині та в Донецькій області.

“У таборі «Зорька», Південно-західної залізниці, було відібрано 20 змивів, в 11 з них виявили бактерії стафілокока. Це дуже небезпечно для здоров’я дітей. Якщо б хтось з них захворів, слава богу, ніхто не захворів. Ті токсини, які виділяє дана бактерія дуже небезпечні для будь-якої людини. Також ми зробили перевірку у таборі «Космос» це «Охтирка-Нафтогаз», там з 20 проб, трішки менше, але все одно бактерія стафілококу також були знайдені”, – говорить Віталій Моісеєнко, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

“Виявили із 30 проб тільки в 3. Це така справа, трохи гірше помили і його виявили. Але це не є постійною ця ситуація. На той час вони взяли непропарені вилки, вони не були в обробці. Були вжиті заходи – це і посилення контролю, і дача медпрацівнику технологію миття посуду”, – говорить Світлана Ніконенко, директор дитячого табору “Космос”.

За інформацією держпродсподивслужби, станом на 1 серпня перевірку пройшли 5 дитячих оздоровчих закладів області. Сьогодні мають перевірити ще два у Сумах. Отримати коментар керівника  табору «Зорька» на Конотопщині щодо виявлених порушень ми не змогли. Протягом дня у таборі слухавки не брали.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь