Учасники бойових дій мають право на безкоштовну вищу освіту

Геннадій Лісовенко служив у 15-му окремому мотопіхотному батальйоні. Потрапив у першу хвилю мобілізації. Повернувся з зони бойових дій у 2015-му році. «У мене була вища педагогічна освіта. І так склалося, що за своїм фаховим спрямуванням мені потрібно була освіта менеджера, і я вирішив вступити на цю спеціальність до аграрного університету. Це було минулого року в серпні місяці. Ми пройшли тестування з кількох предметів, і зараз за швидкою програмою здобуваємо другу вищу освіту», – розповів чоловік. Так, як і Геннадій, в аграрному університеті зараз навчаються 35 учасників бойових дій.

«Незалежно від того, на яку форму навчання приходить навчатися учасник бойових дій – чи на бюджетну,чи на комерційну – якщо він не потрапляє на бюджетне місце, ми звертаємося до Міністерства освіти, і нам надають додаткові бюджетні місця для цієї категорії людей, і вони навчаються за рахунок держави», – розповіли заступник проректора з науково-педагогічної і навчальної роботи Ніна Мельник.

За такою ж схемою учасники бойових дій можуть отримати  безкоштовне навчання  і в інших вишах. Наприклад, педагогічний університет минулого року запросив у МОНу близько 100 місць для цієї категорії студентів.

 «У цьом уроці теж багато учасників хочуть отримати або додаткову освіту, вступають на бакалавра, на базі молодщого спеціаліста – як на денну, так і на заочну форму.- на які спеціальності найчастіше вступають?- на фізвиховання, фізреабілітацію, психологію, на соціальну роботу, і на педагогічні спеціальності», – розповіла перший проректор СумДПУ ім. А.С. Макаренка Любов Пшенична.

 «У нас у минулому році вступало десь приблизно 60 осіб даної категорії, вони отримали бюджетні місця. Вступають частіше за все на заочну форму навчання. Обирають спеціальності право, спеціальності економічного профілю і технічні спеціальності. Станом на вчора в нас 3 або 4 особи таких. Їх активність невисока, напевно, багато хто вже навчаються. Більше звертаться діти бойових дій», – прокоментував директор департаменту доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи СумДУ Роман Васькін.

 «Ііз категорії учасників бойових дій, що знаходяться на обліку в Центрі, 103 учасники заявляють про свою потребу пройти або навчання, або перекваліфікацію. Це близько 12-ти відсотків потребують навчання Більшість із 103 вже мають освіту, але війна змусила або закрити підприємства , де вони працювали, або вони були звільнені», – така статистика директора Центру обслуговування учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх сімей Сумської міської ради Олександра Мордванюка.

Зміни до законодавства України щодо підтримки учасників бойових дій і їхніх дітей депутати Верховної Ради внесли на засіданні 27 лютого цього року. Відповідний законопроект підтримали 240 народних депутатів. Таким чином, отримали право на безкоштовну професійно-технічну і вищу освіту учасники збройного протистояння на сході  ї їхні діти.

Вступна кампанія на Сумщині триватиме впродовж наступного тижня.

 

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь