Успіхи спортсменів, відзнака тренерів та сквер Жаботинського

35 команд лучників змагалися за медалі ADM Archery Challenge. Команди з двох чоловік (жіночі, чоловічі або «мікст») безперервно змагалися з 9 ранку до 9 вечора. За цей час кожен учасник здійснив по 180 пострілів із дистанції 18 метрів, а переможця визначали за сумою набраних балів. Тріумфаторами ADM Archery Challenge-2017 вдруге поспіль стали сумчани Олексій Гунбін і Микита Шишкін (які набрали, відповідно, 1758 і 1 741 очко). «Срібними» також стали вихованці сумської школи — Олександр Скачок (1738 очок) і Владислав Лесняк (1742 очка).

Сумські прикордонники вибороли нагороди Всеукраїнських змагань з поліатлону. В Одесі у змаганнях узяли участь 25 команд із усієї України. Змагалися спортсмени у плаванні, стрільбі, підтягуванні на перекладині, метанні гранати, бігові на 60, 100м, а також бігли одну, дві та три тисячі метрів. Команда Сумського прикордонного загону посіла перше місце у групі «Б». Перемогами відзначилися Сергій Ніколаєнко та Дмитро Ліфінцев. Михайло Сізон – другий.

Два тренери Сумщини отримуватимуть стипендії від Президента. Петро Порошенко призначив грошові винагороди за досягнення спортсменам та тренерам – паралімпійцям й дефлімпійцям. Згідно з Указом Глави держави, 12 тисяч гривень отримуватимуть тренери збірної команди України з біатлону Василь та Олександр Мукшини. Їх вихованець Анатолій Ковалевський – кандидат на участь у зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані.    

На Сумщині будують сквер імені Жаботинського. На честь дворазового Олімпійського чемпіона, уродженця Краснопільщини Леоніда Жаботинського, зводять парковий комплекс. Крім скверу  та зон відпочинку, створять музей відомих спортсменів. Наразі облаштували доріжки та почали реконструкцію музейного приміщення. Леонід Іванович Жаботинський – важкоатлет, дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон із важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії, чотириразовий чемпіон світу і дворазовий чемпіон Європи, неодноразовий рекордсмен світу, П’ятиразовий чемпіон СРСР, прапороносець команди СРСР на відкритті Олімпійських Ігор 1968 року та закритті Олімпійських Ігор 1964 і 1968 років. За спортивну кар’єру встановив 17 світових рекордів. Помер у ніч проти 14 січня 2016 року в Запоріжжі. Похований на місцевому кладовищі. 26 жовтня 2017 року у Запоріжжя відкрили пам’ятник Леоніду Жаботинському, який виготовлений з бронзи у натуральний зріст 1,93 м. Автор пам’ятника — харківський скульптор Ельданіз Гурбанов, що є автором контактної скульптури «Скороход», її прообразом є Володимир Голубничий.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь