В Охтирці будують водопропускні споруди

Роблять це в Охтирці для безперешкодного пропуску води з русла річки Охтирка до Ворскли. Таких споруд буде дві. Про це повідомляють в Охтирській міській раді. Наразі відбуваються підготовчі роботи. Через це проїзд дорогою заборонений.

 Телефоном розповідає міський голова Охтирки Ігор Алєксєєв:

«Вартість близько 1,5 млн. грн. цієї споруди, термін будівництва – 1,5 місяці. Там рух, коли на весні був паводок, ми ж розривали, зараз насип поновили, покриття ще не поновили то там і так був рух обмежений. Одним махом, так скажемо, будем рухом поновлювати, тому прискорили цей процес.

Кор.: – Це за рахунок місцевого бюджету?

І. Алєксєєв; – Обласного»

Свою думку з приводу проекту, що нині реалізується в Охтирці, мають сумські гідрологи. Говорить директор Сумської філії інституту Дніпроводгосп Василь Поліщук:

«Одною з причин повені в Охтирці було підпір в створі цієї об’їзної дороги. Тому що в цій об’їзній дорозі вже є 5 труб. П’ять півтораметрових. Працювала тільки 1, тому що ці 4 теж якісь спеціалісти теж поставили, що ці труби не зв’язані ні з руслом, ні з дном, і ці труби, коли проходив паводок були затоплені, ніякого впливу на пропуск води вона не робили. Якщо вони поставлять іще декілька труб, то це не вплине зовсім».

 На думку гідрологів варто було б понизити рівень дороги, щоб вода під час повені йшла над дорогою, а не затримувалась як перед дамбою.  Нагадаємо, у ніч проти 2 квітня через танення снігу та прорив шлюзу на місцевому ставку, частина міста опинилась у воді. Подекуди її рівень сягав 30 см. Постраждало 115 домогосподарств, збитки оцінили у понад 4 мільйона гривень.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь