В Охтирці закривають 10-й клас в одній з місцевих загальноосвітніх шкіл

В Охтирці планують закрити 10-й клас в одній з місцевих загальноосвітніх шкіл. Підстава – мала кількість учнів. Рішення про розформування класу розглядали на виконкомі сьогодні.

У 10-му класі школи №4, що в Охтирці навчається 9-ро дітей. Владислав Діхтяр, учень 10-го класу,  каже: обрав цю школу через профільний 10-й клас із вивчення інформатики.

У нас проходить 6 уроків інформатики  на тиждень, тут більше подається інформатики ніж в інших школах. В інших по одному уроку, по дві години на тиждень, тут гораздо більше і більше знань”. 

Один учень у цьому класі навчається за індивідуальним графіком, інші 8 ходять до школи. Через таку кількість учнів Охтирський відділ освіти хоче розформувати клас.

“Держава вважає, що оптимальна наповнюваність – це 25ть чоловік 05.25 +04.09 якщо в нас є заклади, є вільні місця в інших школах, то чи доцільно утримувати  клас з такою кількістю дітей?” – каже Анатолій Тронь, начальник Охтирського відділу освіти.  

Батьки бажають, аби їхні діти продовжували навчання у цій школі.

 “по-переше ми вибрали цю школу, вже давно її вибрали. Моя дитина вчиться в цій школі ще з першого класу. По-друге – він свідомо вибрав 10-й клас, не розглядав такої можливості в другу школу піти, в училище, він свідомо вибрав йти в 10-й клас і не хоче йти в ніяку іншу школу” – каже Юлія Тульська, мати десятикласника

Валентина Перерва – заступниця директора школи говорить: з закриттям класу є ризик втратити школу.

“Якщо 10-й клас закрити, зменшиться навантаження на вчителів. Значно зменшується і на 9 годин і на 7 годин, і на 2 години. Ймовірно, кожен з цих вчителів прийме рішення шукати інше робоче місце. Покине школу. У нас буде відсутність кадрів, батьки, поки му будемо шукати при загальному голоді кадровому можуть прийняти рішення забирати дітей з інших класів. Це ми ризик такий прослідковуємо, прогнозуємо”. 

У цьому році заклад має 255 дітей, каже Валентина Перерва, ще 45 людей працює персоналу. 

Сьогодні на виконавчому комітеті в Охтирці, затверджували мережу класів  по школах міста, там розглядали й питання 4-ї школи.

 “Рішення не прийнято,  із 9ти присутніх членів виконкому 5 проголосувало за закриття цього класу, 4 – за залишення, а по регламенту потрібно мінімум 6 голосів. Тому рішення не прийнято ніяке взагалі. Буде в понеділок проведена погоджувальна рада, будемо збирати голів фракції, виконавчий комітет, громадську раду, будемо сідати і думати як виходити з ситуації ” – каже Ігор Алєксєєв, Охтирський міський голова. 

За словами Світлани Бирченко, начальниці відділу дошкільної, загальної і середньої освіти Департаменту освіти і науки у Сумській області, цього року на Сумщині закрили 3 школи, ще чотири заклади припинять своє існування.

“В Сумській області дуже багато шкіл, які мають невелику наповнюваність. У нас до 20 учнів 22 школи, 160 шкіл, які мають наповнюваність до 100 учнів   це призводить до того, що збільшуються затрати на утримання одного учня. Це призводить до того, що не вистачає коштів і на додаткові години, на поділ класу на групи, на заробітну плату вчителів, тому ось і відбувається така ситуація” – каже Світлани Бирченко, начальниця відділу дошкільної, загальної та середньої освіти обласного департаменту освіти і науки.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь