В Україні цього епідсезону циркулюватимуть 3 штами грипу

Такі прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я. Усі циркулювали в області і раніше. За словами головного інфекціоніста області Ірини Троцької, станом на сьогодні захворюваність на ГРВІ відповідає звичайному сезонному рівню, випадків грипу в області не фіксували. За тиждень в середньому фіксують хворобу у 4000 людей. Епідпоріг не перевищено в жодному з районів Сумщини. Госпіталізовані до медичних установ наразі близько 4 % від усіх, хто захворів. Дві третини серед хворих на ГРВІ – діти, більшість – школярі, що пояснюється з епідеміологічної точки зору.

В епідемічному сезоні 2017-2018 років у північній півкулі і в Україні в тому числі ВООЗ прогнозує  циркуляцію трьох штамів грипу: H1N1, або Мічіган, H3N2, або Гонконг і вірус типу В, або Брісбен.

Одним із найефективніших засобів профілактики ГРВІ та грипу лікарі називають вакцинацію. Такі щеплення не входять до переліку обов’язкових, вони – рекомендаційні, тому вакцини пацієнти мають купувати  в аптеках самостійно.  Орієнтовна вартість однієї дози вакцини складає 200 гривень. Робити щеплення для профілактики грипу лікарі рекомендують до початку перевищення епідпорогу. За словами лікаря-інфекціоніста Володимира Рябіченка, на сьогодні в Україні зареєстровані 4 типи вакцин від грипу. Дві з них наявні в аптеках Сум, інші дві мають завезти впродовж найближчих 2 тижнів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь