В Університетській клініці СумДУ встановили комп’ютерний томограф

Обладнання встановили в одному з підрозділів Сумського держуніверситету – навчально-науковому центрі комп’ютерної томографії. На ньому студенти-медики проводитимуть наукові дослідження, практикуючі лікарі – підвищуватимуть кваліфікацію. У позаурочний час апарат використовуватимуть для обстеження  хворих міста і області. Комп’ютерний томограф розрахований на обстеження людей вагою до 200 кг. Зображення внутрішніх органів, отримані в процесі обстеження, можуть зберігатися і передаватися через інтернет в інші медичні установи. За словами лікаря-рентгенолога олександра Терновенка, обстежувати можна різні органи та системи людини і виявляти захворювання від запального характеру до онкологічних.

Апарат – грантовий, придбаний на умовах співфінансування. Втім, дізнатись повну суму угоди нам не вдалося. Головна лікарка Університетської клініки Ірина Моісеєнко перенаправила з питанням про грант до Ігоря Вінниченка – завідувача кафедрою хірургії та онкології. Той повідомив: грант отримали за клінічні дослідження, про деталі говорити відмовився. На порталі «Прозорро» ми знайшли інформацію про гроші, які витратив безпосередньо університет на те, щоб томограф установили: це понад 700 тисяч гривень, на які виконали ремонт приміщення, замовили проектно-кошторисну документацію та оплатили послуги підприємства, що монтувало обладнання. Наразі в Сумах 3 томографи, придбані за бюджетні гроші, всі – у закладах обласного рівня. За словами керуючого справами виконкому Степана Пака, купувати собі таке обладнання місто не планує.

 Нині в Сумах подібні дослідження обходяться близько у тисячу гривень, – повідомила виконувачка обов’язків начальника відділу охорони здоров’я Сумської міської ради Олена Чумаченко. «Міською радою було прийнято рішення про виділення для галузі охорони здоров’я у 2018 році 300 тисяч гривень, які будуть використані на відшкодування вартості обстеження ургентних хворих у приватних клініках. Головними лікарями наразі опрацьовується це питання з приватними діагностичними клініками, і в найближчий час будуть укладені договори на відшкодування вартості обстеження хворих, які будуть госпіталізуватись до неврологічних відділень 1-ї міської лікарні і 4-ї лікарні. Цієї суми нам буде недостатньо, на сьогодні приблизно 1000  хворих на рік потребує такого обстеження», – розповіла посадовець.

 «Якщо є можливість купити обладнання, але місцева влада відмовляється, то вона економить не для держави, а вона економить з місцевого бюджету кошти і фактично змушує місцевих громадян користуватися не спільним, за кошти громади купленим томографом, а власними коштами населення. Те, що університет купив, і має можливість, – це є питання їхнього управління, і нічого страшного в цьому немає», – прокоментувала ситуацію експерт ГО «Реанімаційний пакет реформ» Зоряна Черненко.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь