Від завтра стартує подача громадських проектів у Сумах

10 мільйонів гривень на бюджет громади або партисипаторний бюджет. Саме стільки з міського бюджету виділять на проекти, що реалізовуватимуться наступного, 2019 року. Це до півтора мільйона на одну загальноміську та до 750 тисяч на одну локальну ініціативу.

Андрій Моша, секретар координаційної ради, розказав: «Спробуємо не обмежувати мешканців кількістю поданих проектів, якщо раніше у нас було, у 2016 році, це лише один проект, у 2017 – це два проекти. У цьому році пропонуємо сумчанам подаватись скільки у них є локальних та загальноміських. При подачі проектів потрібно буде також подати, окрім затвердженого бланка і форми, вже традиційний перелік на підтримку проекту сумчан: для локальних проектів це 15 підписів, для загальноміських проектів це 30, без підписів автора чи співавторів. Подавати проекти можуть не лише громадяни України, а, наприклад, іноземці або особи без українського громадянства. Можуть подавати ті люди, які народилися в нашому місці, а зараз мешкають або працюють деінде»

Андрій Баранов, голова координаційної ради, розповів: «Є лише один суттєвий аспект – це мешканці, які можуть подавати проекти та можуть брати участь у голосуванні. Цього року міська рада визначила, що ми будемо приймати проекти від мешканців яким вже виповнилося 14 років, тобто 14 і вище. А, власне, голосування за проекти буде відбуватися за допомогою голосів мешканців, яким виповнилося 16 років і більше»

Подати свої проекти можна в паперовому та електронному вигляді на сайт громадський проект. Пункти подачі у паперовому вигляді працювати у приміщенні Сумської міської ради, Департаменті соціального захисту населення та Центральній міській бібліотеці імені Шевченка. Подати проект можна буде до 30 вересня. Потім місяць триватиме опрацювання їх на відповідність пріоритету розвитку міста. З 1 по 15 листопада розпочнеться голосування за відібрані проекти. Визначити переможців планують до 1 грудня. Нагадаю, торік загальний бюджет складав 9 мільйонів гривень. Тоді перемогло 6 загальноміських проектів та 12- місцевих.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь