Військовий парад та виставка техніки: сумчани відзначили День захисника України


Стартували заходи на майдані Незалежності під дощем об 11 годині. Військовим, які відзначилися у службі – вручили медалі та грамоти, а учнів 5-го класу першої гімназії посвятили у козачата.
Священики українського православної церкви Київського Патріархату відслужили молебень. Закінчився парад – маршем військових.
Після офіційних урочистостей закінчився і дощ, тож всі охочі могли побачити виставку військової техніки й відвідати музей історії АТО. Як розповів його співзасновник Олег Литвиненко: “Тут представлений сухпайок, представлене обмундирування, розгрузки, бронежилети, шолом, костюм розвідника, кікімора, ПТУР – протитанкова ракета на управлінні, гільзи, 120-та міна. «Мон» – це протипіхотна міна, яка ставиться або на «розтяжку» або на радіокерування. «Коли вони бачать і чують звуки війни, він як би поринають в ту ситуацію, де знаходяться хлопці на цю годину – мокрі, холодні сидять, тому що після дощу», – додав чоловік.
У цей час до машини польової кухні вишикувалась черга охочих скуштувати страви. Тут готові нагодувати більше трьох сотень людей гречаною кашею з м’ясом – на це витратили 30 кг гречки.
Військову техніку для огляду сумчан представила 27 артбригада та Нацгвардія. Усі охочі могли взяти до рук зброю чи побувати у середині автівки.
«Дітям я розповідаю, те, що завдяки цій техніці ми залишалися живими. Як будете навчати сина, що йому який досвід будете передавати? Я буду йому передавати досвід не тримати в руках зброю. Ми для того і пішли ради цього, щоб наші діти були захищені, щоб вони не бачили війни, яку довелося пережити нам», – розповів військовий Сумської 27-ї артбригади Олександр Лук’янов.
Що свято – не тільки чоловіче, говорить Юлія Невмержицька. Вона – поки студент військової кафедри. «Знаю, дуже багато жінок – військових, які дійсно є достойні, це також їхнє свято. Вони також наші захисниці», – говорить дівчина.
Сьогодні ж військові згадують про дні служби. «Я пішов до армії, контракт підписав. І найбільше так запам’яталося – це про наших волонтерів. За таких я хочу сказати. За таких людей я буду стоять до перемоги. Як кажуть: народ і армія – єдині», – розповів військовий Віктор Прошак.
Тривали святкування на майдані до 15-ї години.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь