Влада Сум та області визначається, кому прибирати отрутохімікати з Тепличного

Посадовці обласної адміністрації та міської ради прокоментували ситуацію щодо пестицидів, які належали сільгосппідприємству «Тепличне» та зберігалися просто неба, після того, як склад розікрали. Підприємств в Україні, які мали б утилізувати отрутохімікати немає.

 «Перезатарювання відбувається у спеціальну сертифіковану тару, яка підтверджена міжнародними сертифікатами якості. Вона безпечна як для зберігання, так і для транскордону, тобто перевезення за межами України. Наразі стоїть два питання – якщо буде транскордон, так і вивезення тих отрутохімікатів, які є. Вони рахуються відходами небезпечної категорії 1 класу, хоча там є й такі відходи, які 1959 та 1962 терміну виготовлення і я думаю це більше мул, чим отрута», – прокоментував директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської облдержадміністрації Ігор Кривозуб.

«На території міста – це не єдине місце, де зберігаються пестициди цього класу небезпеки. Їх по області близько 10. За останній рік, ми з обласного фонду охорони природи виділили кошти на переутилізацію цих відходів в межах області, які органи самоврядування до нас зверталися. Умова – було забезпечити подальше зберігання цих відходів. На території міста Суми перебувають відходи, які були міською радою взяті на облік міста Суми, які домовились, що вони розташовані в  межах цього  складу. Зараз місто посилається на те, що ділянка начебто не належить місту, хоча в межах міста Суми», – додав заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора.

 «Частиною 2 ст. 83 ЗКУ визначено, що у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім державних ділянок та приватної власності та земельні ділянки, на яких розташовуються будівлі, споруди, об’єкти нерухомого майна комвласності незалежно від місця їх розташування. тобто навіть якщо б цей склад був визначений не в межах міста, але був би комунальної власності Сумської міської ради, то ми б повинні були слідкувати. Ми не відмежовуємося від цієї проблеми, ми готові сьогодні, але ви сьогодні хочете сказати, що ми повинні взяти ці пестициди і розмітити на території нашого міста? Якщо є вже відповідні місця збереження таких отрутохімікатів на території області де вони вже є. Я дав чіткий термін – це четвер 12 година, мені на стіл повинні покласти остаточний протокол з вирішальною частиною, що ми робимо далі.  Опрацьоване питання разом з управління охорони навколишнього середовища і районну адміністрацію запросити і всі пропозиції обговорити і напрацювати алгоритм вирішення даного питання», – озвучив позицію Сумський міський голова Олександр Лисенко.

Нагадаємо, минулої п`ятниці члени «Правого сектору» та громадського об’єднання учасників збройного конфлікту на сході «Граніт» завантажили  отрутохімікати у мішки та привезли їх до будинку міського голови Сум Олександра Лисенка та голови обласної адміністрації Миколи Клочка. Протягом року люди зверталися до Сумської міськради та облдержадміністрації з проханням утилізувати заборонені пестициди поблизу Косівщинського водосховища, де хімікати лежать кілька років. Просто неба, 22 тони. У листопаді 2017-го року Сумською місцевою прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за статтею 239 Кримінального кодексу України – «забруднення або псування земель». Хімікати лежать на території колишнього підприємства «Тепличний», яке ліквідували у 2003 році. Приблизно до 2009 року вони були під дахом складу, який невідомі особи розібрали по цеглині. На даний час триває досудове розслідування».

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь