Вода на півдні Сумщини відступає, на півночі – надходить

Мости і дороги під водою. Вода не полишає Сумщину. Якщо на півдні області рівень річок почав падати, то на півночі усе навпаки. Нині у Сумському районі мешканці кілька сіл по правому берегу Псла: Битиці, Пушкарівки та Вакалівщини дістаються до обласного центру через Кияницю. У Конотопському районі повінь залила дорогу, говорить заступник начальника Служби автомобільних доріг Сумської області Олексій Коноз:

«По Сумському району у нас спостерігається підтоплення мосту на Битицю – комунальний міст, по Могриці є підтоплення підходів до мосту сам міст не залитий, через верх вода не йде. Було підтоплення до підходів моста Нововасилівка-Василівське, С-Будського району. В Лебединському районі на сьогоднішній день є споруда низьководна – металевий міст з дерев’яним настилом, спостерігається підтоплення його. Вода вже йде по настилу. В районі Озаричів, Конотопського району підтоплена місцева дорога в 3 місцях, є переливи через дорогу. Це завдяки тому, що піднімається в основних руслах рівень води в руслах по Сейму і Десні. Знаки на цих ділянках встановлені, для людей надана інформація, спостерігаємо за подальшим ходом повені».

На межі затоплення також три мости в Лебединському районі в районі сіл: Пристайлове, Межиріч і Курган. Там накопичується топляк. За словами метеорологів, хвиля високих паводків пройшла. Очікуваний підйом на півночі області не має бути критичним. Говорить гідробіолог Сумського центру гідрометеорології Сергій Іванченко:

«Водопілля на даний момент вже припиняється, лише тільки на річках північної половини області, це річка Сейм, притоки річки Десна, там ще водопілля зберігається. Там лише на 2-5 см відбулось підвищення рівня води. Це є нормальним, що річка виходить з русла на заплаву. 2006 року підвищення рівня води відбулось на 1,25 м. А саме більше підвищення у Пслі було у 1970р. – більше 3 м».

Нині підйом водди Псла в районі Сум – 75 см.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь