Всесвітній День Донора відзначали у Сумах


Художній пленер, читання віршів та концертна програма. Усе це підготували для охочих здати кров у Сумському обласному центрі служби крові, в рамках Всесвітнього Дня Донора. Його відзначають з 2005-го року. Саме в цей день у 1868 році народився австрійський лікар Карл Ландштейнер, який отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

На галявині біля центру служби крові відбувся пленер.15 юних художників створювали картини на тему донорства.

« В мене зображені люди, які можуть здавати кров для інших і тим самим врятувати життя. Також зображена сама кров і пульс», – розповіла про свою картину Єлизавета Закаблук, учасниця художнього пленеру.

« Моя картина означає, щоб усі люди зрозуміли, що треба допомагати іншим людям, що треба здавати кров для інших дітей», – каже Марія Соляник, учасниця художнього пленеру.

Перед залом донації тим, хто чекав своєї черги здати кров, влаштували концерт.

«Здаюсь вже  на протязі трьох років, почав здавати, коли ще був студентом, ми тоді здавали від навчального закладу безкоштовно кров. І з того часу раз чи два рази на місяць здаю кров. Я для себе відкрив можливість допомагати людям, перш за все дітям, бо вони потребують крові або плазми, тому в основному через це і здаю», – говорить Сергій Бакін, донор.

«Здаю кров уже майже два роки, подобається мені це. Можливо, комусь моя кров допоможе», – каже Людмила Горова, донор.

Наразі у Сумах відбувається близько двох сотень донацій на одну тисячу населення. В середньому по Україні – близько 14 донацій на тисячу населення.

На початок 2018-го року в базі Сумського обласного центру служби крові було зареєстровано понад 45 тисяч донорів. Це майже у два рази більше, ніж три роки тому. Дев`ять із десяти зареєстрованих – це штатні донори, які здають компоненти крові регулярно.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь