Всеукраїнські змагання з кросу відбулись у Сумах


Чемпіонат України з легкої атлетики з кросу серед дорослих, молоді та юніорів відбувся у Сумах. В обласному центрі його влаштували вперше. Раніше чемпіонат приймало село Олексине на Тростянецького району.

450 учасників зі всієї України, крім Криму. Змагалися на дистанціях: 1, 2, 3, 6, 8 та 10 км. Сумчани у призери не потрапили, а серед переможців є студенти СумДУ.

Артем Казбан,  «срібний»  призер на дистанції 10 км (Дніпропетровська обл.), каже: «Біглося добре, але печінку схватило. Ні, я відчував себе добре. Але так схватило, що не міг вдихнути повітря».

У перший день розіграли 10 комплектів нагород, іще чотири – у другий.

Ці змагання стали відбірковими на чемпіонат Європи з кросу, який відбудеться у Словаччині на початку грудня. Туди поїдуть переможці та призери цих змагань.

Наталія Стребкова, переможниця на дистанції 6 км (Тернопільська обл.), говорить: «Я дуже задоволена трасою, це напевно перша траса в Україні, кросова, яка похожа на трасу європейську. Спеціально під змагання ми не готувалися. Це був у нас як втягуючий період. І я дуже задоволена, що я перемогла. Бо так, дівчата готувалися, конкуренція сильна».

Володимир Киц, переможець на дистанції 2 км (Київська обл.), говорить: «Траса була дуже цікава, багато поворотів, десь пісок. Але в основному, всі були в рівних умовах. Всі боролись за призові місця. Моя «коронна» дистанція 1500 м, вона мені трошки ближче. Тим більше, що критерій відбору на чемпіонат Європи – три перших місця, і тому більше сконцентрувалися на 2 тис м».

Ці змагання стали першими в ролі організатора для Віталія Коржа, що зараз очолює сумський Центр олімпійської підготовки легкоатлетів.

Віталій Корж, в.о. директора Східного Державного центру олімпійської підготовки: «Організовувати дещо складно, тому що це перші мої змагання. Я раніше навіть не проводив ні обласні, ні міські змагання. Складнувато, не скажу, що легко. Але я був не сам, у нас є команда. І я думаю, що ми більш-менш все добре. Наша траса відповідає всім міжнародним стандартам».

За словами державного тренера національної збірної з легкої атлетики, за підсумком організації цих змагань визначатимуться з майбутньою командою новоствореної структури.

«Ми прислуховуємося до місцевих керівників. Це начальник управління молоді і спорту, й інших активістів. Вони нам запропонували Віталія Коржа. Це спортсмен, який закінчив свою спортивну кар’єру. Позавчора вийшов наказ, про призначення його «виконуючим обов’язків», а далі, ближче до Нового року, буде проведений конкурс на рівні Міністерства. Там є певні вимоги, ну, можливо, Віталій і залишиться. – Чи це означає, що Суми можуть стати «столицею» легкої атлетики в Україні? – Вони вже є столицею. І в цьому році склалася така ситуація, що ми всі абсолютно зимові змагання, бо всі інші манежі знаходяться на ремонтах» – говорить В’ячеслав Тиртишник, Державний тренер Збірної команди України з легкої атлетики

Сумський Манеж – є базовим майданчиком для Східного Центру олімпійської підготовки легкоатлетів. Ремонтні роботи тут планують завершити до першого січня 18 року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь