Мешканці зруйнованих вибухом квартир на пр. Лушпи вимагають грошей і ремонту

Пенсіонери з будинку на проспекті Лушпи, де торік, 9 січня 2017 року стався вибух, чекають на завершення ремонту. Про це вони сьогодні розповіли у суді. 6 лютого у Зарічному районному суді міста Суми продовжили слухати справу чоловіка, якого звинувачують у підриві будинку. У суді заслуховують потерпілих. Сьогодні це сусіди обвинуваченого. Таїсія Давиденко позивається про відшкодування матеріальної та моральної шкоди – загалом просить понад 50 тисяч гривень: «На момент вибуху в квартирі було 9 чоловік, із них 4 малолітніх дітей. Маленького і до бабок возили через те, що дуже злякалася дитина. Старшенький онук у школу ходить, він аж затинатися почав».

Квартира Миколи Манька – над тією, де стався вибух. Він теж вимагає відшкодування – 9 тис. грн. Окрім того, чоловік має претензії до фірми, що робила ремонт, і міської ради, бо, на відміну від сусідської, його помешкання не відновили: «Не розумію, виділені були міською владою фірмі «Топаз» гроші, але вони так і не зробили. Не зробили штукатурні роботи і шпалери треба клеїти, лінолеум пошкоджений, другі двері пошкоджені і скільки разів я звертався у департамент комунального майна – одні відписки. З директором фірми «Топаз» теж зв’язувались, там або не представляються хто розмовляє, або: розберемось. І це більше року пройшло». На наш дзвінок у ТОВ «Топаз» телефоном повідомили, що директор у відрядженні, а без нього ніхто нам коментар не дасть. У Департаменті інфраструктури щодо ремонту зруйнованих квартир, відповіли: «Щодо квартири 12 по Лушпи, 52, то в акті сказано, що були тільки зруйновані вхідні двері, відсутнє скло в віконній рамі на кухні, балконному блоці та балконній рамі. Були підрядною організацією виконані роботи капітального характеру і є у нас розписка з 12-ої квартири, що претензій до даних видів робіт Манько М.М. не має».  Мешканцю квартири, якого прокуратура вважає винним у вибуху, загрожує до 15 років позбавлення волі. Чи визнає чоловік провину та позови про відшкодування матеріальної та моральної шкоди від сусідів, нам дізнатись не вдалось. Адвокат обвинуваченого від коментарів відмовилася.

Нагадаємо, 9 січня минулого року вибухом було частково зруйновано три квартири в Сумській багатоповерхівці по проспекту Лушпи, 52: вибиті вікна, двері, пошкоджено перекриття, постраждав і під’їзд. Потерпілими визнано двох власників квартир та Сумську міськраду. Прокуратура висунула обвинувачення мешканцю квартири на першому поверсі, де на кухні правоохоронці виявили від’єднаним газовий шланг.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь