Виставка-форум “Сумщина туристична – 2018” відбулася в Сумах

Туристична виставка та міжнародний форум. А також фестиваль ремесел і народних промислів. У Сумах відбувся захід «Сумщина туристична -2018».

На подвір`ї виставкового центру «Іллінський»відвідувачам влаштували майстер-класи із художньої обробки шкіри, створення ляльок-мотанок, ліпки із глини і ткацтва.

«Ми, щоб можна було дітей навчити, чи виїхати ось так, зробили міні-верстат. І ось на таких верстатах ми робимо серветки, рушнички, поясочки. Невеличкі такі роботи можна зробити на таких невеличких пристроях. Це треба використовувати як відродження, збереження, ну і звичайно розвиток ткацтва. Ткацтва, власне, Сумщини і Слобожанщини. Щоб це було, збереглося. Ну і звичайно, це красиво і не тільки красиво, а й несе енергетику свою», – розповідає майстриня Мирослава Бєляєва.

« Лялька – мотанка – це прадавній оберіг українського народу. Лялька спочатку була обрядовою, приймала участь в язичеських обрядах. Потім вона понесла функцію оберегової – це маленькі такі ляльки, а потім вже вона пішла, як іграшка. Робити ляльку-мотанку не дуже складно, сама заготовка складніша. Це одяг ляльки: це вишивка, ткацтво, це в’язання гачком», – говорить майстриня Ірина Дмитренко.

«Не зайвим буде це все подивитися. Подивитися, що вміють робити інші люди, тому що я, наприклад, не дуже руками вмію. І дуже подобається, коли не промислове виробництво, не щось штамповане, стандартне, а з душею зроблене. Це дуже подобається, приваблює», – каже Едіта, відвідувачка виставки ” Сумщина туристична – 2018″.

«Привів дітей, дивимося, цікавимося, гарно проводимо час. Багато цікавої інформації, багато яскравих вражень. І я так думаю що діти, відвідавши цю виставку, зможуть більш цікаво організувати своє дозвілля протягом літніх канікул», – каже Віктор Олександрович, відвідувач виставки ” Сумщина туристична – 2018″.

«Нам неймовірно цікаво, бо ми обмінюємось досвідом з колегами: зелений туризм, байдарковий сплав. До речі, байдарки в нас є і моя власна. Ми ходили з дітьми до Полтави: сім діб лопатами по воді і Полтава. У нас можна ходити на велосипедах, пішки, а у кого є велосипеди запрошуємо теж – місцевість пересічена. А річка, гора і ліс – у нас місцевість дуже мальовнича», – говорить Михайло Петрович, учасник форуму ” Сумщина туристична – 2018″.

Приклади активного, подієвого та пізнавального туризму представили понад тридцять учасників із різних регіонів Сумщини. Також в рамках заходу «Сумщина туристична» відбувся міжнародний форум. На нього запросили представників об’єднаних територіальних громад, дипломатів, а також українські та зарубіжні бізнес-структури. Їм розповідали про цікавинки туристичної індустрії.

“Такий захід дозволяє зрозуміти, наскільки ми відкриті, наскільки ми маємо широкий потенціал і це нам дозволяє далі активно просувати нашу туристичну можливість”, – каже Юрій Гладенко, співорганізатор міжнародного бізнес-форуму і виставки “Сумщина туристична – 2018”.

Такий захід у Сумах відбувся вперше.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь