Як ремонтуються дороги на Сумщині з’ясовували на UA: СУМИ

22 червня в рамках проекту «Звіти Наживо» в ефірі Суспільного мовника “UA:Суми” звітував начальник управління інфраструктури Сумської ОДА Володимир Дудченко.

У якості експертів до студії були запрошені Наталія Орлова, регіональний координатор ГО “Центр UA” і представник руху “ЧЕСНО” в Сумській області, а також Карен Агаджанов-Гонсалес, консультант з комунікацій офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Головні зміни в розбудові доріг місцевого значення начальник управління прокоментував так:

«Протягом останніх 25 років фактично дорогами місцевого значення, районними та сільськими, ніхто не займався тому, що кошти, які виділялись на мережу автомобільних доріг Сумської області, фактично використовувалися виключно на дорогах державного значення. Кардинально ця ситуація змінилася у 2018 році. Для порівняння: у 2017 році на мережу доріг місцевого значення було виділено близько 30 мільйонів гривень, то у 2018 році ця сума уже складає 457 мільйонів»

На питання ведучої щодо пріоритетності ремонту доріг Володимир Дудченко відповів наступне:

«Одні люди кажуть: давайте капітально робити дороги, навіщо ви витрачаєте кошти на ямковий ремонт, інші кажуть – давайте краще зробимо ямковий ремонт… Термін експлуатації доріг при ямковому ремонті становить 1 рік. Це гарантійний термін. Тому нарікати на те, що зробили ямковий ремонт і наступного року з’явилися ями… Так, вони з’явилися, але не більш ніж на 10%, де зроблено ямковий ремонт. З моєї точки зору, оскільки протягом 25-30 років фактично не виділялися кошти і не робилися ці ремонти, то перш за все треба забезпечити проїздність доріг, а потім вже вкладати кошти в капітальний ремонт»

Окрім згаданих питань в ефірі “Звітів наживо” також слухали думку експерта автодорожньої галузі Андрія Мартенса, коментарі представників ОТГ, а також обговорювали питання залучення додаткових фінансів для відбудови автошляхів, першочерговості ремонтів, проведення тендерних закупівель і плану реалізації ремонтних робіт на території області.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути на нашій сторінці у Facebook, YouTube-каналі та офіційному сайті телеканалу UA: СУМИ.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь