Як витратили 3 мільярди гривень торік розказали у Сумській міськраді


Розказали як витрачали гроші бюджету минулого року. Звіти представили управління, відділи та департаменти Сумської міської ради – всього 13 розпорядників коштів. Серед них п’ять, через які пройшли найбільші суми: департамент соцзахисту населення, управління освіти і науки, відділ охорони здоров’я, управління капітального будівництва та департамент інфраструктури.

Департамент соціального захисту торік витратив майже 980 млн. грн. З них на пільги та субсидії – понад 583 млн. – ще на більш як 281 млн грн виплатили людям матеріальної допомоги. Решта грошей – пішли на утримання департаменту.

Управління освіти і науки витратило понад 726 млн. грн. Левову частку забрали школи – 374 млн грн, садочки профінансували майже на 174 млн, заклади профтехосвіти – на майже 80 млн, міське позашкілля – на 2 млн грн.

Відділ охорони здоров’я торік мав бюджет близько 425 млн грн: 55,5 млн витратили на придбання обладнання та ремонти і майже 268 млн – на утримання закладів та їх персоналу.

Управління капітального будівництва мало у своєму розпорядженні торік 358,5 млн грн, з яких на благоустрій пішло 201 млн, 107 млн – на інвестиційний розвиток території міста, 28,8 млн грн – на поповнення статутних фондів комунальних підприємств, 15,7 млн витратили на заходи з енергозбереження, також давали бюджетні позики.

Департамент інфраструктури жив торік на майже 230 млн грн. Роботи з благоустрою профінансував на 95,5 млн грн, капітальний ремонт житла – на 64 млн грн і на майже 24 млн поповнили статутні фонди комунальних підприємств.

Слухали доповіді працівники управлінь та відділів, керівники підзвітних комунальних підприємств. Депутатів міської ради, окрім Володимира Шилова – він голова депутатської комісії з питань бюджету, у залі не було. Представників громадських комісій також. Свою думку щодо звітів розпорядників коштів голова громадської комісії з питань бюджету Андрій Фролков нам надав пізніше: “Не використали свої кошти Управління освіти і науки аж на 69 млн. Найбільше коштів не використав Департамент інфраструктури, освоєння всього 83,8 %, не використали 43 млн 21 млн Управління капбудівництва не виконано. Це просто неспроможність керівництва і чиновників навіть використати ті кошти, як їм надавались. Майже 100 млн невикористаних, на які накладаємо 10-15 % інфляції, вони здешевшають і ми на рівному місці втратили від 10 до 15 млн”.

Віктор Бобиренко – експерт “Бюро аналізу політики”: Є бюджетний кодекс, є нормативи, згідно них кожен розпорядник коштів має відзвітувати про свій бюджет, ну вони і відзвітували. Тут ще питання, були журналісти, а чому не було зацікавлених сторін? Їх або не кликали, або воно їм так треба. Чиновники виконали по букві закону, а по духу закону треба, щоб їх трошки смикала громадськість і тоді вони будуть людською мовою говорить, а так вони говорили мовою цифр і до них пристать ні за що”.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь