Ярмарок вакансій відбувся в сумському училищі


Демонстрували вміння, аби знайти собі роботу. Ярмарок вакансій відбувся в одному з сумських училищ на проспекті Курському у Сумах. Усе розпочинається з майстер-класів студентів, які демонструють свої вміння. Сумське 16-те училище, за словами викладачів, єдине в Україні, що має ліцензію на підготовку фахівців будівельних спеціальностей з енергозберігаючих технологій – від встановлення євровікон і утеплення фасадів, до монтажу теплої підлоги. Про актуальність цього направлення говорить викладач Сумського училища № 16 Валерій Темченко:

«Енергоресурси у нас які дорогі і з кожним часом вони тільки дорожчають і дорожчають, тобто, наш навчальний заклад 3 роки як був утеплений, на великий порядок зменшились енерговитрати по кілокалоріях на тепло і це не прості слова, а це реально підтверджено фактами і цифрами».

Деякі з учнів вже діляться першим досвідом здобутих навичок. Серед них – Микола Гаврилов – опановує спеціальність монтажника систем утеплення:

«Вдома мене батько попросив: вмієш? Я: так! Все вмію, всього навчили. – Так що зробив вдома? – Утеплював будинок. По стандартному робив клей, наносив його на поверхню на будинок, потім клав листи пінопласту і армірованою сіткою наверх».  

На ярмарку свої таланти демонстрували учні 16-го та 24-го училищ – майбутні фахівці у будівельній, промисловій галузі та сфері послуг. Діана Охріменко здобуває фах кухаря-кондитера:

«Це горщик з квітами ми робимо – кондитерське мистецтво. Чому саме горщик з квітами, тому що зараз уже весна, хочеться квітів, радості. Тому вирішили це зробити, чим я зараз і займаюсь».

Директор навчально-методичного центру Наталія Самойленко розкриває головну мету заходу:

«Це, так званий, ярмарок вакансій. На нього запрошені роботодавці і учні двох наших провідних навчальних закладів м. Суми. Він унікальний в тому, що роботодавці вже сьогодні можуть собі підібрати майбутніх фахівців, а учні, своєю чергою, можуть підібрати своє майбутнє робоче місце».

Начальник відділу Сумського міського центру зайнятості Вікторія Прокопенко пояснила свою роль на ярмарку:

«Тренінг був для випускників училищ і розповідали про те, як ефективно презентувати себе роботодавцеві, як правильно грамотно скласти резюме, яким чином донести інформацію до потенційного роботодавця і як не помилитися».

Представники роботодавців придивлялися до своїх майбутніх працівників. Як, наприклад, головний інженер ПАТ «Сумбуд» Яна Петрусенко:

«Прийшли сюди, щоб відібрати студентів, які б могли пройти у нас виробниче навчання, виробничу практику, в подальшому працевлаштуватись. – Яких спеціальностей потребуєте? – Маляр-штукатур, лицювальник, гіпсокартонник і електромонтери».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь