На Сумщині Національною службою здоров’я фінансуватиметься єдина лікарня – приватна

Перший і єдиний договір про надання первинної медичної допомоги на Сумщині підписаний із приватним центром сімейної медицини. Він обслуговує пацієнтів за мед реформою із 1 липня у місті Кролевець.

Ангеліна – мама однорічного Матвія підписала декларацію з педіатром.

Ангеліна Соломаха, пацієнт, сказала:

«Навіть кошти, які ми приносили до реформи з нашими мінімальними зарплатами, можливо, це і било інколи по кишені, але ми з чоловіком, наша думка, що краще віддати суму і знати, що на нашу дитину звернуть більше уваги».

Таких, як Ангеліна у Кролевці близько 2 тисяч. Стільки декларацій підписали у місті з лікарями цієї клініки. Останніх тут двоє – педіатр і терапевт.

Оксана Неділько, лікар-терапевт Центру сімейної медицини, сказала:

«У телефонному форматі, фактично прив’язаний до пацієнтів тут нічого не зробиш. Район, фактично такий він більше до сільської місцевості. Люди не всі мають змогу там в той час під’їхати, не під’їхати чи як там і коли призначаєш якесь лікування, коли людина до тебе звертається в телефонному режимі – ця такий плюс, я вважаю, цієї реформи, що ти маєш право і вони можуть тобі зателефонувати, поцікавитись, запитати».

За кожного пацієнта лікарі отримуватимуть визначену суму. Фінансує заклади – Національна служба здоров’я:
Скільки коштів отримають лікарі за обслуговування пацієнтів:
за дітей від 0 до 5 років – 1489 гривень;
за дітей віком від 6 до 17 років – 814 гривень;
за людей віком від 18 до 39 років – 370 гривень;
за людей віком від 40 до 64 років – 444 гривень;
за осіб віком 65 років та старше – 740 гривень.

Олена Пінчук, педіатр, головний лікар Центру сімейної медицини, сказала:

«Ті послуги, які прописані в 504 наказі нашого Міністерства, послуги, які повинні надаватися лікарями первинної ланки ті послуги ми й будемо надавати. У нас є режим роботи та згідно з цим режимом роботи ми, я як – педіатрі терапевт, ми працюємо”.

На лабораторні дослідження відправлятимуть пацієнтів до колег-приватників і Кролевецької центральної районної лікарні. Остання з Національною службою здоров’я поки не працює.

Сергій Побивайло, головний лікар Кролевецької центральної районної лікарні, сказав:

«Національна служба здоров’я підписує договори сьогодні тільки з комунальними підприємствами, тобто з тими організаціями, які перейшли в статус неприбуткових комунальних підприємств. В нас на сьогодні питання на сесії не розглядалось, розглядалося на комісіях депутатських і погоджено так, що це питання буде винесено на наступну сесію. На листопад місяць плануємо, що це питання буде до кінця завершене і ми до першого 01. 2019 року все-таки встигнемо укласти договір із Національною службою здоров’я».

Надавати послуги у комунальному закладі будуть 17 лікарів первинної ланки: 4 педіатри, 4 сімейні лікарі та 9 терапевтів, говорить головний лікар. Наразі уклали понад 8 тисяч декларацій – це 5-та частина населення району.

За інформацією ресурсу ehealth, яким опікується Міністерство охорони здоров’я – це його платформа, станом на 4 липня в електронній системі зареєстровано майже 500 лікарів і підписано близько 150 тисяч декларацій (це 13,6%) від всього населення Сумської області. Рейтинг районів, за кількістю укладених угод, такий:
Кількість укладених договорів у районах:
Буринський район – 50,8%
Липоводолинський район – 42, 9%
Ямпільський район – 25, 6%
Краснопільський – 24,2%
Сумський район – 24,0%
Кількість укладених договорів у містах:
м. Охтирка – 20,5%
м. Глухов – 13,7%
м. Лебедин – 10,5%
м. Шостка – 4,6%
м. Суми – 3,9%
м. Конотоп – 0,1%
м. Ромни – 0.

Андрій Букін, волонтер і юрист, повідомив:

«Для того, щоб відбулась реформа первинної ланки в медицині відповідні рішення мають прийняти відповідні ради: це міські ради, районні ради, ради ОТГ відповідно. І в більшості області, власне такі рішення не прийняті. З 54 медичних закладів рішення переформування прийнято 36, із цих 36, у половини не має терміну, коли власне буде проходить процес. Тобто вони де-юре прийняли рішення про реформування, а де-факто воно не має навіть дати, якого числа вони почнуть реформування. Яка роль в цій ситуації адміністрації обласної адміністрації, вона як арбітр, вона мала б збирати всіх представників громади і доносити позицію необхідності реформування, стимулювати їх там залученням додаткових коштів і власне просвітницькою роботою в цій галузі. Там де розпочався процес реформування первинної ланки й у них є стратегія власне по реформуванню, то можна вже сьогодні сказати, що до кінця року вони встигнуть зареєструвати і медична реформа не буде провалена. На жаль, на сьогодні не так багато таких власне громад, там де мед реформа буде втілена в Сумській області».

Надія Лисенко, заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, повідомила:

«Зараз по підсумках роботи по реформуванню, по активності нашої роботи ми на останньому місці та в два рази менше декларацій підписано у Сумській області ніж в державі, але вплинути ми – медичні працівники. Медичні працівники не саботують виконання закону, як інколи звучить. Ми прекрасно розуміємо, що ми працюємо в бюджетних установах і забезпечувати створення умов ми повинні у відповідності до чинної законодавчої бази, а в нас це визначено в стратегії дій уряду. Без органів місцевого самоврядування медики й управління охорони здоров’я ми не можемо поміняти форму власності та перевести на автономну».

На 2 липня, коли розпочалось фінансування закладів первинної ланки з Національної служби здоров’я, всього в Україні підписали договори з нею 149 закладів у 21-й області. Наступні будуть ті, хто встигне укласти угоди до 15 серпня, щоб отримати гроші з 1 жовтня. Третю хвилю планують у грудні. Ті, заклади, хто не встигне, з 1 січня не матимуть права на державну субвенцію.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь