Євген Івченко – Спортивний подвиг скорохода

Євген ІВЧЕНКО
Спортивний подвиг скорохода

У Мюнхені, на своїй першій Олімпіаді, Євген був близьким до призового місця у спортивній хольбі на дистанції 20 кілометрів. Йшов шостим. Намагаючись обігнати ще одного суперника, наш земляк збився з ритму і перейшов на легкий біг. Судді відразу угледіли порушення і дискваліфікували нашого скорохода. Це ледве не поставило хрест на нетривалій спортивній кар”єрі атлета.
Ним був був уродженець села Іскрисківщина Білопільського району Євген Івченко (народився він 26-го червня 1938-го року).
Після тієї мюнхенськлї невдачі інший би спортсмен змирився з поразкою і більше всього завершив би свої виступи. Але Євген вирішив довести і собі, і скептикам – не все ще втрачено. І він почав готуватися до Ігор у Монреалі. Попереду були довгі 4-и роки виснажливих тренувань, на яких пройшов не олну тисячу кілометрів, тримаючи себе у хорошій спортивній формі. Однак на Олімпіаду його тне взяли, мовляв, чого може добитися у 38-м, хоча б до фінішу дійшов. До Канади поїхали інші, Євгена залишили вдома.
І знову, зціпивши зуби, продовжує наполегливо тренуватися аби довести, що рано ще його списувати і він обов”язково поїде на свою Олімпіаду. Саме вона принесла на той час вже екс-сумчанину, землячку, як його люб”язно називав Володимир Голубничий, бронзову медаль у спортивній ходьбі на 50 кілометрів. Це був дійсно спортивний подвиг атлета….
Добре знав нашого атлета Анатолій СОЛОМІН – заслужений тренер України, рекордсмен світу зі спортивної ходьби.
-Разом з Івченком ми ввступали на розіграші Кубка світу у 1973-у році, де вын був шостим. Довго я не зміг зрозуміти чому його називали земляк, а Володимир Голубничий – землячок, адже виступав за білоруську команду. Я ж не знав, що він родом із Сумщини.
– Якою він був людиною?
– Яскравою, неординарною і досить вразливою. Микола Смага так говорив слово „демляк”. Що він аж підстрибував. Пригадую його виступ на чемпіонаті СРСР, де він вів боротьбу на дистанції з Яковлевим. Фінішували вони разом, але перше місце судді віддали. Івченку. У спортивній хольбі після Миколм Смаги і Володимира Голубничого – це був один яскравих атлетів…
До речі, рекорд Білорусії, який наш земляк подарував свого часу цій республіці, тримається вже 37 років. На жаль, про нашого земляка, його внесок в історії спорту забули в Білорусії. Під час чемпіонату України зі спортивної ходьби в Сумах, намагалися щось дізнатися про те. як шанують пам”ять Євгена Івченка в цій країні, однак нічого конкретного один з тренерів збірної сказати на зміг.
Тож наш обов”язок – пам”ятати спортивний подвиг цього атлета, який є спортивною гордістю Сумщини.
Як повідомив перший віце-преззидент обласної Федерації легкої атлетики Олесій Сердюченко, вони плануюють вшанувати пам”ять легендарного земляка, адже наступного року минає 90 років від дня
його народження.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь