З магазинів вилучають партію риби, через яку двоє чоловіків у Глухові потрапили в реанімацію

Партію риби, від якої двоє чоловіків захворіли на ботулізм у Глухові вилучають із магазинів.  За словами фахівців держпродспоживслужби вона потрапила на прилавки магазинів міст Шостки та Глухова.

Наразі, за словами лікаря Володимира Переломова, пацієнти середнього ступеня важкості. Обоє стабільні.

Володимир Переломов, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії Глухівської центральної районної лікарні, розповів:

«Поступили вони неодночасно. Спочатку поступив більш важкий пацієнт. Він поступив близько опівночі. З його слів вживав того ж дня, коли він поступив в’ялену рибу. В нього була клініка ботулізму. Інший пацієнт звернувся зранку вже. Зі скаргами також. Це його був товариш, вони разом вживали ту саму рибу».

Окрім двох госпіталізованих рибу вживав і син одного з чоловіків.

Ірина Нікітченко, дружина хворого, розповіла:

«Коли ми вже поїхали за сироваткою для двох, з’ясувалося, що потрібно ще для третього. Втім, наразі вони говорять, що немає динаміки, нічого не видно. Зараз ні, а завтра може бути. Наразі намагаємося знайти ще одну сиворотку».

Пацієнтам Глухівської ЦРЛ того ж дня ввели протиботулінічну сироватку. За словами начальника управління охорони здоров’я області Сергія Бутенка, для людей привезли антитоксин, якого в області немає.

СЕРГІЙ БУТЕНКО, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА, розповів:

«Ми привезли з Обухова Київської області 2 дози антитоксину. 1 доза введена. Ще 1 доза у нас є на випадок ускладнень».

Чоловіки придбали в’ялену рибу в одному з місцевих магазинів.

Алла Буряк, товарознавець магазин, розповіла:

«По першому сигналу ми рибу вилучили звичайно. Дуже шкода, дуже прикро. Ми з’єднувальна ланка. Ми рибу не коптимо, ви маєте, це розуміти. Те, що нам таку поставили та партія була доволі значна, 30 кілограмів. Нам привезли. Вона продавалася впродовж 10 днів. Вийшло, що буквально на останньому дні оце таке трапилося».

Наразі всю рибу із того продовольчого магазину вилучили й відправили на аналіз.

ВІТАЛІЙ МОІСЕЄНКО, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, розповів:

«Риба зайшла з Полтавської області з приватного сектору. підприємець виписав поштою 600 кілограмів риби. 500 кілограмів риби в Шостці. 100 кілограмів зайшло в м. Глухів. Риба вилучається з продажу. відбираються зразки на лабораторні дослідження».

ЕЛЬВІРА БІГАНОВА, РЕЧНИЦЯ ГУ НАЦПОЛІЦІЇ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ, розповіла:

«У поліції відкрили кримінальне провадження за ст.227 ККУ «Випуск або реалізація недоброякісної продукції. У поліції встановили постачальника. Встановлено, куди була поставлена риба».

Нагадаю, торік від ботулізму помер 38-річний фельдшер із Недригайлова. Ми поцікавилися у Міністерстві охорони здоров’я яка ситуація з ботулінічними сироватками в країні. Точної цифри речник МОЗ – Олександр Ябчанка нам не повідомив.

Олександр Ябчанка, речник МОЗ України, розповів:

«Сироватки в наявності є високоякісні ліки Канадського виробництва закуплені програмою розвитку ООН та передані Україні,  в якості гуманітарної допомоги. Крім того, з цього року уряд вперше включив специфічні сироватки серед яких і протоботулінічних вакцин до переліку лікарських засобів і виробів медичного призначення, що закуповуються Міжнародними спеціалізованими організаціями за кошти державного бюджету 2018 року».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь