З наступного понеділка розпочнеться укладання декларацій із лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги №1


З 18 червня у Сумах почнуть укладати декларації із лікарнями, які перейшли працювати до першого Центру первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомив  заступник сумського міського голови Максим Галицький на брифінгу організованого ГО «Центр UA».

 «Підрахували кількість людей, які переходять стовідсотково до першого центру відповідно на них будемо коригувати фонд заробітної плати. Вони з 18 червня почнуть укладати декларації у всіх амбулаторіях. Проте, сказати, що це будуть всі лікарі, які будуть в тих амбулаторіях. Напевно, на сьогоднішній день ще не можна.  Поступово вони будуть приєднуватися до тих, хто вже зараз зайдуть», – повідомив заступник Сумського міського голови Максим Галицький.

«Для того, щоб обрати свого лікаря мешканцям району обслуговування, міста Суми, можливо прилеглих територій необхідно прийти в поліклініку, вибрати собі лікаря. У нас є стенд, на якому є фотографії лікарів, описана їхня трудова діяльність, їхня кваліфікація, скільки років працює, яку він має спеціалізацію. Взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код, а якщо діток приписувати – до свідоцтво про народження», – додала головний лікар Сумської лікарні №1 Валентина Домінас.

Дитячому ж населенню зможуть надавати допомогу не тільки у дитячих лікарнях, а й у центрах медико-санітарної допомоги.

 «Куди приходили батьки, туди й приходитимуть, де вони проходили огляд, їм надавалася медична допомога, їм проводились щеплення – тобто зміни будуть максимально юридичні і фінансові, тому що лікарі будуть отримувати фінансування з інших джерел. Лікар надає номер свого телефону, пацієнт безпосередньо телефонують лікарю і домовляються про те – наскільки потрібен вихід додому до цієї дитини чи можна все це вирішити в умовах лікувального закладу», – пояснила заступниця головного лікаря міської дитячої лікарні св. Зінаїди Наталія Спічакова.

Відтак, до першого центру увійдуть 7 амбулаторій. У третій поліклініці договори укладали з квітня За цей час свого лікаря обрали 8 тисяч пацієнтів. Решта ж амбулаторій, що відносяться до першого центру працюють за адресами:

Сумська клінічна лікарня №1

  • Відділення по вул. Аніщенка, 1
  • Відділення по вул. 20 р. Перемоги, 13

Центр ПМСД №3

  • амбулаторії №1, 2 та 3 по вул. Іллінська 48-50

Сумська клінічна лікарня №4

– відділення по вул. Труда, 3

– відділення по вул. Ковпака, 7

– амбулаторія с. Нижнє Піщане

Кількість населення, що обслуговуватиме цей центр – майже 132 тисячі осіб.

Для тих, хто відноситиметься до другого медико-санітарного центру стартуватиме підпис декларацій з 1 серпня. Туди входять шість амбулаторій:

Адреси амбулаторій Другого Центру первинної медико-санітарної допомоги

  • амбулаторія вул. Привокзальна, 31
  • амбулаторія вул. Доватора, 42
  • амбулаторія вул. І.Сірка, 31\1
  • амбулаторія вул. Паркова, 1
  • амбулаторія вул. І.Сірка,3
  • амбулаторія М.Вовчок, 2

25 травня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун перебувала у Сумах. Тоді, за її словами область була останньою за кількістю підписаних декларацій з лікарями. На кінець травня їх було 57 тисяч.

Нагадаємо, почалась приписна кампанія з 1 квітня цього року і мала завершитись за два тижні – 1 липня, у березні Наказом міністерства охорони здоров’я її продовжили – до 1 січня 2019 року. Якщо до того часу заклади первинної ланки їх не укладуть, залишаться без фінансування, а пацієнти, які не обрали собі лікаря, платитимуть за ці послуги з власної кишені.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь