З нового навчального року у сумських школах не буде поділу на підгрупи

Без поділу на підгрупи для вивчення англійської та української. Так з цього року сумські школярі здобуватимуть знання у навчальних закладах. Через це батьки сумських шкіл готують петицію до міського голови та управління освіти, аби – школи дофінансували.

Збори підписів відбуваються просто неба біля Дитячого парку «Казка». Зібралися батьки учнів різних класів вісімнадцятої школи через групу у соціальній мережі. Говорить батько другокласника Юрій Лемешко:

«Нам не сподобалось те, що такі предмети як українська, англійська мова будуть тепер вчителями вестися в повному об’ємі класу, тобто, виходить 30 чоловік у класі і один учень без поділу на підгрупи».

На перших батьківських зборах, які провели до 1 вересня у школах м. Суми батьків попередили про те, що з нового навчального року не буде поділу на підгрупи в класах під час вивчення української та іноземних мов. Обурені батьки збирають підписи під зверненнями до керівництва міста та Управління освіти м. Суми. У петиції просять міського голову та чиновників не порушувати норми наказу Міністерства освіти № 128 2002 року яким і передбачено поділ учнів на групи під час вивчення української та іноземних мов, а також трудового навчання. Говорить мама двох школярів Лідія Олійник:

 «Як можна вивчати іноземну мову, коли 30 чоловік у класі. Це ж специфічний предмет, коли кожна дитина має спробувати вимовити слово за вчителем, спробувати його «на зуб», бо ставиться фонетика дітям. Чим менше група, тим ефективніше навчання і мене дивує, що наша держава виявляється не зацікавлена в професійності наших спеціалістів».

Авторка петиції Неля Лемешко планує зібрати 250 підписів:

«Петиція була створена сьогодні вранці, ми тільки почали збирати підписи, але я маю надію, що у дуже скорому часі у нас буде потрібна кількість. Третього вересня буде лінійка шкільна, перший дзвоник і я думаю, що на ту лінійку прийде набагато більше батьків, які зможуть, якщо захочуть, поставити свій підпис для того щоб захистити права наших дітей на якісну освіту».

Питаємо в начальника міського Управління освіти: як виникло таке питання, щоб не ділити школярів на підгрупи? Як міські депутати могли прийняти таке рішення? Антоніна Данильченко відповідає:

«Ми поділили так, іще не завершили, я не правильно сказала, іще завершується, починається тільки тарифікація, тому можна буде говорити, головний документ за яким відбувається поділ, не відбувається поділу, навіть у першу чергу нараховується зарплата педагогам, це є тарифікація педагогічних працівників. Так от, тарифікація педагогічних працівників починається тільки у вересні і тоді можна буде говорити, що поділено, а що не поділено.

 Кор.: – Якщо більш предметно говорити. Є наказ Міністерства освіти і науки № 128 від 20 лютого 2002 року, там в додатку № 2 якраз говориться про поділ на підгрупи, якщо в класі більше 28 дітей, то обов’язково іде поділ на групи, він обов’язковий до виконання в школах Сум чи ні?

А. Данильченко: – На сьогодні обов’язковий до виконання закон, який несе першу силу, а потім уже накази. Це Закон України «Про освіту» – рамковий Закон. А далі, як підзаконні акти є нові у нас 405, 406, 407 накази, ви можете продивитись і проглянути його».

Ситуацію роз’яснює телефоном аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова:

«Цей поділ класів на групи мав фінансувати за кошти освітньої субвенції. Коли були доведені показники і критерії розподілу освітньої субвенції також обсяги цієї субвенції місцевим бюджетам нами, у тому числі спільно з органами місцевого самоврядування, було встановлено, що в формулі, яка вже була затверджена Кабміном 27 грудня і на основі якої розраховувалися кошти на 2018 рік, був відсутній поділ класів на групи. Тобто, фактично коштів з Державного бюджету на такий поділ не закладалося. На сьогодні Міністерство освіти і науки має позицію, яка полягає в тому, щоб те, що не закладено у формулі, фінансувалося за кошти місцевих бюджетів».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь