З Україною в серці

З таким девізом цього року переступали поріг альма-матер учні Вільшанської школи, що на Недригайлівщині. Замість традиційної шкільної форми – вишиванки. Синьо – жовті кольори майоріли не тільки на прапорах, а й у святкових букетах і зачісках школярок. Про патріотичних школярів і незвичайний перший урок далі в сюжеті.
Вже з сьомої години ранку на подвір’ї вільшанської школи киплять останні приготування. Попереду – хвилююча мить. Міцна шкільна родина сьогодні поповниться. Цього року тут рекорд – двадцять чотири першокласники! Найменші ж тим часом потопають у святкових букетах і бантиках, потирають сонні оченята і не приховують хвилювання …
У класі все в дивину – парти, дошка і буквар. Маленька Влада з ними тільки-но знайома. А от про національне вбрання знає все!
Тим часом майбутні випускники проводять відкритий урок – єдності. У вишиванках всі до одного – навіть вчитель. Згадують як українці здобували Незалежність…
Спогади про помаранчеву революцію та майдан цього року викликають сльози і школярів і у дорослих.
Останнє залежить від світогляду. І завдання вчителів сформувати його вже зараз, наголошує педагог.
Такий урок – цього року проводять вперше, говорить вчитель. Проте планують продовжувати цю традицію. Знання історії свого роду – справа сімейної честі та гідності. Знати історію країни у нинішніх реаліях – питання національної безпеки.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь