За фактом травмування дітей на льодяній гірці у Сумах відкрито кримінальне провадження

Учора Сумською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за фактом травмування брата і сестри 10 та семи років на льодяній гірці у дитячому парку «Казка» 6 січня. Хлопчик був доставлений до обласного відділення неврології з травмою хребта, а дівчинка – зі струсом мозку. Її збили дорослі при спуску на тюбі. Ми проїхалися на небезпечну гірку – діти й дорослі катаються там і сьогодні. Це та сама гірка. Дорослі та діти катаються на санчатах, тюбах та пластмасових тарілях. Територія парку – господарство комунального підприємства «Сумикомунінвест». Говорить його директор Олег Левченко:

«Щодо прокату, у мене ніякої інформації немає, ми не з ким не погоджували, до нас ніхто не звертався щодо прокату тюбінгів. Я чув, що таке є. Наприклад, в минулому році «ГАЗель» приїжджала і прямо з парковки давала в прокат тюбінги. Тобто, це не санкціоновано, ні з ким не погоджено».

Щоб зменшити можливість травматизму, адміністрація парку «Казка» посипала один із спусків сіллю та піском.  Біля стадіону «Ювілейний» організований прокат тюб. Тут дві гірки: з трамплінами – неофіційна, без них – створена організаторами прокату тюб. Підходимо до хлопця, що разом з дівчиною тільки-но спустився з гірки на надувній ватрушці. Його звуть Владислав Хауляк:

Кор.: Вам щось розказували про правила, коли брали в прокат?

В.Хауляк: – Ні, там написано, сказали подивіться правила.

Кор.:  – І які? Удвох можна?

В.Хауляк: – Можна, якщо обережно».

Біля прокату є стенд з правилами користування тюбами. Говорить організатор прокату Михайло Гринь:

«Так, звичайно ми інструктуємо і у нас є людина, яка слідкує за порядком на гірці, щоб не було ніяких нещасних випадків. Так, ми слідкуємо за безпекою експлуатації.

Кор.: – А де ця людина зараз є?

М.Гринь: – Зараз вона зайшла зігрітися трохи».

Видають, за словами чоловіка, тюби двох видів – дитячі та дрослі. Загалом, таких існує чотири розміри: для дітей зростом до 100см – діаметр плюшки має бути 85 см. Зростом до 140 см – діаметр тюби – 95см. Дорослим до 175 см підходять тюби діаметром 110 см і найбільший розмір – 125 см – для людей зростом під 2 метри.

зріст до 100 см – ø 85см

до 140 см – ø 95см

до 175 см – ø 110см

до 200 см – ø 125см

 

В обласній лікарні, у відділенні нейрохірургії, зараз лікується одна семирічна дівчинка. Її 10-тирічного брата, який також потрапив сюди після розваг на гірці у «Казці» на сьогодні виписали. Спілкуватись з нами родичі (бабуся) дітей не схотіла. Окрім них тут лежить дорослий Володимир Сурков – травмований на тій самі гірці 5 січня:

«Я хотів випробувати тюбінг. Це надувний засіб, з допомогою якого люди катаються з гірок. Його здають в оренду якраз біля парку «Казка». І от я на цьому тюбінгу спустився по самому крутому схилу, пройшов вдало один трамплін, а от на наступному мене розвернуло і кинуло так, що я вдарився потилицею, втратив свідомість і опинився тут».

Говорить спеціаліст відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко: 

«У прокуратурі відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 Кримінального кодексу України «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою». Матеріали справи передані до Сумського відділу поліції. До нас лише шостого числа надійшло повідомлення про травмування двох дітей: 2008 та 2011 років народження, які приїхали кататися на цю гірку разом із своєю мамою. Діти були доставлен до лікарні, де їм була надана медична допомога».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь