За останній місяць у Сумському ЦНАПі закрили близько 4-х тисяч ФОПів

Після прийнятих змін Президентом у грудні минулого року до законодавства про роботу фізичних осіб підприємців, останні, з 1 січня цього року, мали сплачувати соціальний внесок незалежно від прибутку. А це 700 гривень на місяць.
Усього у сумському ЦНАПі закрили близько 4 тисяч ФОПів за останній місяць. Це підприємці Сумщини та з тимчасово окупованих територій. Як повідомила начальник управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Алла Стрижова адміністратори запитували у суб’єктів чому закривають. «В основному – це ті підприємці, які не проводили ніякої діяльності, вони відкривалися, але чекали якогось якіснішого часу. Відкриття і закриття підприємницької діяльності зараз настільки спрощене і безкоштовне, тобто якщо це стосуватиметься сезонних робіт і протягом однієї доби уже фонди їх беруть в електронному вигляді на облік», – додала посадовець.
Голова спілки підприємців, орендарів та власників Сумщини Світлана Іченська вважає, що найбільше постраждали ті люди, які мають найману працю. «Оцим людям вдвічі підвищений податковий тиск і вони зараз в найтяжчому становищі.. Бо ви знаєте в нашому місті дуже низька купівельна спроможність, люди не мають можливості сплачувати зарплату вдвічі більшу. Тому люди або звільнюються або переводяться на півставки», – додала Світлана Іченська.
Експерт групи економічного розвитку РПР (м. Київ) Ілля Несходовський прогнозує, що багато підприємців, які здійснюють свою діяльність періодично, тобто у них може бути протягом півроку тільки 1 місяць працювати або 2. Для них варіанта не буде, іншими словами – тільки працювати в тіні.»
«Позитивний момент – нарешті буде почищена від нечинних фізичних осіб підприємців ця база, тому що дуже часто розширений штат працівників фіскальної служби ґрунтувався на кількості осіб підприємців», – додав експерт.
Всього у Сумах зареєстровано близько 37 тисяч фізичних осіб підприємців.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь