За рік, на умовах співфінансування, у Сумах відремонтували 10 ліфтів

Всього цього року у Сумах відремонтували 89 підйомників. На це виділили близько 30  мільйонів гривень. Ремонтували ті підйомники, які відпрацювали встановлений термін – 25 років.

Будинок на Героїв Крут, 72 – один із трьох, де ремонт ліфтів виконали на умовах спів фінансування, тобто частину грошей виділили з міського бюджету, інша частина – це кошти співвласників будинку. Усього тут відремонтували 3 ліфти на суму 633 тисячі гривень.

«Йде поганий звук, шумність ліфта залишилася, шпарини кругом. При ремонті ліфта нас ніхто не попередив, що буде заміна якихось деталей. Хоча б можна було б порівняти, що за кошторисом змінюється, а які деталі приносять на заміну», – поділилася мешканка будинку №72 Світлана Грек.

 «На старий ліфт поклали нові листи, внизу недороблено, обшивка недороблена. Ми спочатку не звернули уваги, але коли ми побачили якість в 74-му будинку,- це було набагато краще, ніж у нас», – розповіла мешканка будинку №72 Людмила Шияновська.

Жінкам відповідає директор підприємства «Рембуд», що виконувало роботи, – Валентин Костюк: «Ліфт пройшов технічний огляд. Цей ліфт приймався державним експертом. Якби більші були зазори,  як вони кажуть,- він би не прийняв. А що кому не подобається, ну не знаю. Є вимоги»

У сусідньому – 74-му будинку, теж відремонтували 3 ліфти за принципом принципом співфінасування, розповідає його мешканець Володимир Фідійов: «В жахливому стані ліфти були і на виляд, і за технічними характеристиками. Зношені до межі. Сума була такою непідйомною, що ми самі не могли цього зробити за свій рахунок, скористалися допомогою міста, яке нам дало півмільйона, решту ми зібрали самі».

Роботи в кожному з цих будинків тривали близько місяця. Усього спільним коштом власників і міської ради на рік запланували відремонтувати 17 ліфтів.

 «У цьому році в нас заплановано 91 ліфт із 100-відсотковим фінансуванням , ще 11 до кінця року. Але в цьому році активно почали власники звертатися з проханням відремонтувати по програмі 70/30. У цій програм і беруть участь ОСББ і ЖБК. Минулого року у нас по цій програмі ще залишались кошти, у цьом уроці кошти по програмі вичерпали буквально в першій половині року», – розповів директор департаменту інфраструктури Сумської міськради Григорій Яременко.

На мою думку, варто дані ремонти проводить шляхом співфінансування. Питання, коли вони повністю фінансуються за рахунок бюджетних коштів і ремонтується чиясь приватна власність, це не дуже правильно», – прокоментував член громадської комісії з питань соціально-економічного розвитку Сумської міськради Максим Корнієнко.

Невідремонтованими в Сумах, за словами директора департаменту інфраструктури Григорія Яременка, залишаються близько трьохста ліфтів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь