За торгівлю у центрі Сум сім років бюджет не отримуватиме гроші


Продаватимуть те, що буде вигідно. Так заявив орендар кіосків на Покровській площі в Сумах – а саме павільйонів на зупинках громадського транспорту, де мають продавати проїзні квитки. За договором оренди, працює там фізична особа підприємець Анатолій Струтинський. Кіоски, які взяв у роботу, – передаватиме іншим.

Анатолій Струтинський, підприємець, повідомив:

«Торгувати ми будемо в одному кіоску: в першому, який стоїть на зупинці КП «Електроавтотранса», перший, як ми їдемо з міста, там будуть продаватися: цигарки, кава, поїзні квитки та охолоджувальні напої, запальнички й сірники. Це весь перечень на сьогодні. Якщо він не забезпечить рентабельність всього – ще щось добавимо. В другому кіоску ми будемо намагатися робити що завгодно. На сьогодні думаємо, що там шаурма, вона не йде. Не буде її там. В понеділок буде переформатована під інше. На сьогодні в творчому пошуку. Може запустимо газети. Згідно інвестиційного договору там основне – перше, що ми повинні торгувати КП «Електроавтотрансом» продукцією, тобто це проїзні. Проїзні ми отримали по акту прийому-передачі, вони знаходяться у нас і ми вже почали ними торгувати».

Відкрився один із кіосків 20 червня. Тоді замість квитків продавали фаст-фуд.

Віталій Однорог, директор КП «ЕЛЕКТРОАВТОТРАНС», сказав:

«Одна умова, яка не може бути змінена – це продаж проїзних квитків. Це є інвестиційного договору, який інвестори виконали на всі 100%. На них покладається повністю вся відповідальність. Починаючи від санітарно-гігієнічних норм, упорядкування, ремонту, утримання комплексів зупинок в нормальному стані».

Василь Гончаров, заступник голови земельної комісії Сумської міськради, сказав:

«Ми надавали «Електроавтотрансу» для продажу квитків – все на цьому крапка. Більше ніяких умов ми не обговорювали».

Договір оренди з підприємцем Струтинським і «Електроавтотрансом» в особі його директора, укладений 21 червня – це на день пізніше, ніж на Покровській площі фактично розпочали торгівлю. Термін дії угоди – 10 років. З них 7 підприємець працюватиме на пільгових умовах. І ось чому: за 48 квадратних метрів орендованої площі, з яких 15,5 квадратів це торговельні павільйони, а решта – зупинки громадського транспорту, бізнесмен на місяць мав би платити 372 грн, 72 копійки. Таку йому встановили плату. Але гроші умовні. За інвестиційним договором від 20 березня цього ж року, він вклав у монтаж конструкцій майже 522 тис. грн. Тому орендну плату з нього впродовж перших 7-ми років вирішили не брати. Мовляв, саме стільки треба, аби підприємцю повернулись вкладені гроші. Втім, це якщо ставки та коефіцієнти орендної плати – як для центру міста – у Сумах не зміняться. Інакше окупність буде швидшою. І якщо не враховувати реальні доходи підприємця Струтинського, отримані на цій території. Бо, як зазначено в договорі, орендар має право передавати кіоски у суборенду – що наразі й відбувається.

Максим Корнієнко, член громадської комісії з питань бюджету, повідомив:

«Я б всі питання, які виникають за даним проектом розділив би на дві групи. До першої відніс би цю, будемо говорити мутну, схему розроблену в міській раді та в комунальному підприємстві згідно з якою на зупинках наразі проводиться незаконна підприємницька діяльність, чому незаконна поясню, бо згідно постанови Кабміну і наказу Міністерства житлово-комунального господарства на зупинкових комплексах та поблизу 200 метрів до них заборонено встановлення споруд та торговельно-збутового призначення. І те, що де-юре ці кіоски обізвали для продажу проїзних квитків – це не скасовувати той факт, фактично, тут продається шаурма та сигарети. Вони ну ніяк не є проїзними квитками. І друга група – це те, що підприємець, в принципі, це будуть підприємці, бо буде купа субпідрядників власні інвестиції окуповуватиме шляхом безкоштовного користування земельною ділянкою, тобто шляхом не надходження коштів, орендної плати, до міського бюджету. Тобто ці дві земельні ділянки площею по 23м2 надавалися КП «Електроавтотрансу» зовсім для інших цілей і те, що зараз відбувається це просто, вибачте, мутняк. Я інших слів не підберу. На жаль, наша міська влада славиться мутними схемами. І це дуже прикро».

На коментар першого заступника Сумського міського голови ми сьогодні чекали, втім Володимир Войтенко не знайшов для нас часу, тож будемо питати його вже наступного тижня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь