Затримка підручників: книги для 1, 5 і 10 класів надійдуть з запізненням

Учитель історії Сумської ЗОШ №4 ім. О. Аніщенка Cвітлана Єгорівна викладає історію в середніх і старших класах четвертої сумської школи. Згадує: подібна ситуація – запізненням підручників для 10 класу –  була і кілька років тому – через оновлення навчальної програми. Використовує в роботі інтернет-джерела, електронні версії підручників, інтерактивну дошку з проектором, до якої підключений інтернет. «Звичайно,це неприємна ситуація, і хотілося б, щоб підручники з’явилися раніше, але ситуація ця не така катастрофічна ситуація, з якої треба робити велику проблему. Зараз дуже багато є можливостей отримати інформацію, і навпаки – навчання націлене на те, щоб підручник не був єдиним джерелом, а навпаки – навчити дітей отримувати інформацію з інших джерел», – поділилася Світлана Шульчевська.

У четвертій школі перші класи забезпечені тільки букварями і підручниками з мистецтва. У 5-х класах не вистачає 6-ти підручників: з зарубіжної літератури, історії та інформатики. 10-ті не мають жодного підручника.

«Змінилися програми, звичайно, треба передруковувати підручники, тому це нормальна ситуація. Ми ж не можемо десятиріччями вчитися за новими підручниками. Завозяться зараз підручники, ми їх передаємо на органи управління освіти, вони безпосередньо передають на заклади освіти. Думаю, що протягом вересня ми все отримаємо», – розповіла начальник департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

«Якщо в дитини немає інтернету, ми передбачили це: забезпечили всі школи комп’ютерами, принтерами, ксероксом, тому можна взяти флешку і роздрукувати матеріал. Є певні роздаткові матеріали попередніх років, ними можна користуватись. Я думаю, що вчитель, маючи електронний підручник і програму, дасть собі раду», – прокоментував заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

За словами заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, кінцевий термін отримання підручників школами поки назвати не можна. Згідно з угодами, укладеними між Міністерством освіти і науки і видавництвами, останні мають завершити друг підручників для 1 класу – до 15 вересня, для 10 класу – до 20 жовтня, для 5 класу – до кінця листопада. Після цього їх відвезуть в обласні центри, а звідти – в школи.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, Міністерство освіти планує надрукувати цього року 18 з половиною мільйонів примірників підручників. Їх електронні версії є на сайті міністерства, звідки їх можна завантажити. За словами Міністра, порушення термінів друку викликане блокуванням закупівель видавництвами через судові позови, обмеженими поліграфічними потужностями і поганою процедурою експертизи підручників.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь