ЗНО з української мови та літератури склали на Сумщині

ЗНО з української мови та літератури складали сьогодні майбутні абітурієнти. Усього на тестування зареєструвалося 9 тис 547 учасників із Сумщини.Прийшло 9 тис 249  осіб.Тобто явка склала майже 97%.

 Це один із пунктів тестування – на базі Сумського професійного хіміко-технологічного ліцею. На ЗНО з української мови та літератури сюди прийшли понад дві сотні учасників. О 10:15 їм відчинили двері.

Іспит складався із трьох форм завдань: українська мова, українська література та власне висловлення. Усього – 58 питань.

 «Українська мова була легкою, як на мене, українська література – треба було читати, щоб зробити. Текст .. я з текстом не впоралась, я так гадаю, а взагалі – все добре», – говорить Анастасія Слабко, учасниця ЗНО. 

 «Навчаюся в коледжі харчової промисловості на третьому курсі, у наступному році його закінчую. Тож я спробував скласти ЗНО в цьому році, а в наступному це вже буде завершальний для мене етап, я також буду складати ЗНО, тобто в цьому році це пробне для мене ЗНО. Найскладнішим для мене було виконання останнього завдання, коли треба було висловити свою думку з вказаної теми», – каже Антон Костель. 

 «Я не можу сказати, що було занадто багато питань, які викликали в мене якесь непорозуміння. Мені здається, що була складною тема для власного висловлення, тому що було важко підібрати якийсь приклад з літератури. Але я сподіваюся, що гарно складу цей тест», – розповідає Анастасія Потапова.

«Явка на пункт тестування не була стовідсотковою. Із зареєстрованих 225 прийшло 219 чоловік, 6 чоловік не з`явилися. Атмосфера була дружньою, трішки схвильованою як для учнів, так і для нас, відповідальних, бо ми старалися ж, щоб усе було відповідно до прописаних документів. Порушень не зафіксовано, спостерігачів не було, думаю, що проведено все добре», – повідомила Галина Похилько, відповідальна за пункт ЗНО. 

Загалом пунтків тестування у Сумах 18, ще 26 по області. Сьогодні на складанні тестів з української мови зафіксували 9 порушень.

 «Були виявлено сім мобільних телефонів і два – інші технічні засоби, це були навушники, які є складовою технічних засобів і також заборонені. Це призвело до того, що учасники були позбавлені права продовжувати роботу над тестами і змушені були покинути пункти зовнішнього незалежного оцінювання. Шість випадків зафіксовано в обласному центрі, один у місті Глухові, один у місті Конотопі і один і місті Охтирка», – повідомила Валерія Ханікова, куратор Сумської області Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Результати тестування з української мови та літератури майбутні абітурієнти дізнаються до 15 червня, в особистих кабінетах на сайті центру якості оцінювання освіти. Наступні ж тестування відбудуться за 5 днів, 29 травня. Тоді складатимуть іспити з німецької, французької та іспанської мови.

Нагадаю,всього на ЗНО оцінюватимуть з 11 предметів. Стартували іспити 22 травня і триватимуть до 13 червня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь