Зранку 26 червня у Сумах пройде «Голодна хода» працівників машинобудівного об’єднання

Про «Голодну ходу» на ранок 26 червня сьогодні на прес-конференції оголосили лідери незалежних профспілок Сумського машинобудівного об’єднання.  У зв’язку з затримкою зарплати протягом 7 місяців. За інформацією управління статистики області, станом на 1 травня людям завинили на підприємстві 117 млн. грн.

Страйк оголосили працівники Компресорного заводу минулого тижня. Сьогодні мітингарів не пустили на роботу. За інформацією незалежних профспілок, близько 90 працівників, які задіяні на дільницях, що не можуть бути зупинені: зокрема, термічного цеху пропускали на роботу. Решті прохід закритий.

На дверях прохідної висить оголошення від імені керівництва об’єднання з обіцянками почати розраховуватись вже в липні.

Говорить Михайло Биченко, заступник голови незалежної профспілки ПАС «Сумське МНВО»:

«Відбулось нечуване порушення трудових прав працівників нашого підприємства. Не повідомивши, не оформивши в належний спосіб людей просто нагло не допускають до робочих місць. Ми будемо позиватись до суду. Кожен день, який адміністрація хоче так зухвало вкрасти в людей, ми будемо вимагати на оплату. Але саме головне, на нашу думку, мають понести покарання винні в таких злочинах».

Валерій Шершенюк, голова незалежної профспілки ПАС «Сумське МНВО» ділиться інформацією з колегами:

«На сьогоднішній день профспілки отримали повідомлення про майбутнє можливе скорочення з 14.09.2018р. на ПАТ «СМНВО». Згідно цього повідомлення робітників виробництва 400 чоловік, допоміжних працівників – 300 чоловік і майже 100 чоловік з числа керівників та службовців. Вірити про те, що нас чекають замовлення і в нас буде завантаження вже само собою відпадає».

Із прес-служби об’єднання на наш запит прийшла відповідь (уривок):

 «До виплати зарплати: Сумське НВО … на період із 25 червня по 6 липня 2018 року запровадити частковий режим оплачуваних простоїв, а також надати можливість всім бажаючим працівникам скористатися наявними відпустками або відгулами».

Про скорочення у відповіді не йдеться.

Як повідомив речник управління патрульної поліції в Сумській області Олег Сологуб, у зв’язку з «Голодною ходою», що має пройти за маршрутом: вулицями Горького, Соборною – на майдан Незалежності, рух  транспорту перекривати не будуть.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь